Výchova,výcvik

Obojek VS. Postroj

2. února 2012 v 11:10 | Dý_^^
Ahojte..Tak první na úvod..Dneska píšu článek brzo, protože nejsem ve škole. Večer jsem se nevyspala..Něco jsem asi snědla a tak jsem celou noc byla vzhůru s případnými návštěvy WC..Stejnak ráno bylo -17 takže autobusy skoro ani nejely pouze jen jeden. Takže dnešek trávím doma a tím pádem si už prodloužím o jeden den prázdniny. Ale k článku po dlouhé době jsem se rozhodla zase porovnat dvě "věci" a to obojek s postrojem pro psy. A proč? Protože včera nám došel nový pelíšek pro Andyho, který bude mít doma a objednala jsem mu i psí pás do auta aby jsme ho mohli bezpečně přepravovat. A ten "pás" se skládá vlastně ze dvou částí→postroj+pás. Tak jsem vyrazila včera odpoledne s Andym ven a odzkoušela nový postroj a rozhodla se, že vám napíšu mé dojmy a co je teda lepší..Opakuju "Je to jen můj osobní názor, nikomu ho nevnucuju ;)"

Co štěňatům chutná(IX díl)

22. prosince 2011 v 16:24 | Dý_^^
Kdybyste to nechali na štěněti, sežralo by ze všeho nejraději nejprve hlínu(tu a kamínky zkoušel Andy nejraděj), potom pár vyhrabaných myších mláďat, něco šípků rovnou z keře a nakonec trochu trávy a nějaký ten bodlák. Určitě by si na nějakou tu chvíli pochutnalo, jenže provlém je v tom, že nemůžeme řídit jeho vlastní chuti. Poavžte jen, jak zamořené je naše životní prostředí. Ostatně i ty myšky by být otrávené..

Podpořte boj proti týrání psů na Slovensku

13. listopadu 2011 v 16:27 | Andy
Nejvěrnější přátelé člověka zažívají utrpení a umírají a nám to není lhostejné! Pomáhejte se Zapakatel.cz a HOME 4 PETS psům chovaným v otřesných podmínkách "psích množíren" i hafanům ze slovenských "psích koncentráků"! I ta nejmenší pomoc může zachránit, nebo zlepšit psí život.

Psí tlapky-velmi citlivé a přitom často neopečovávané..

9. října 2011 v 12:34 | Andy
Psím tlapkám je potřeba věnovat patřičnou pozornost. Problémy s kulháním a bolestivostí tlapek se objevují docela často. Mnohdy by se těmto problémům dalo snadno předejít pravidelnou péčí.Jak se starat o psí tlapky?

Zajímavosti o psech..+Dole foto k pobavení ;D

18. září 2011 v 14:52 | Andy
Věděli jste, že…

Pes a jeho hudební sluch- Umí pes zpívat?

16. září 2011 v 7:00 | Andy
Každý z nás majitelů psů má dojem, že jeho pes občas slyší jen to, co chce. Myslím, že málokterý mazlík přeslechne výzvu k nějaké dobrotě. Zato při sprintu aktivního "samce" za sličnou hárající fenkou jako bychom si křičeli jen tak… Ale co pes slyší doopravdy?

Strach z hluku

15. září 2011 v 17:49 | Andy
Mnoho psů má strach z nejrůznějších hlučných věcí - jako je například vysavač, bouřka nebo křik dětí… Fóbie má kořeny ve špatné zkušenosti s hlasitými zvuky. Prvotního podnětu, který ji vyvolal, se pravděpodobně nedopátráte, ale to sejně není tak podstatné. Důležitý je návod, jak strach překonat.

Týrání pro peníze...

28. srpna 2011 v 17:37 | Andy
Když si yorkšírku Viki a maltézáčku Medie přinesl jejich majitel domů, pejsci netušili, že jejich úkolem nebude dělat majiteli radost, ale že se stanou nástrojem cynického obohacování svého pána. Jejich život byl peklem, podobným peklem, které zažívají další čistokrevní psi, kteří žijí jen pro to, aby se rozmnožovali.

Na řetězu až do krve-Ne pro slabé povahy!

28. srpna 2011 v 17:16 | Andy
Našla sem další tentokrát mnohem horší článek na již zmíněné stránce→http://slysim-psi-plac.profi.cz.
Pes na řetězu je na Slovensku poměrně běžná věc a to přesto, že je to očividné týrání..

Ještě jednou varuji mě samotné se u těch obrázků zvedá žaludek!

Petice proti utrácení psů na Slovensku

28. srpna 2011 v 16:31 | Andy
Ve středu 24. srpna proběhla v Praze před velvyslanectvím Slovenské republiky demonstrace proti utrácení psů ve slovenských karanténních stanicích.

TRESTY-Jak, kdy a proč..

27. srpna 2011 v 13:13 | Andy
Ahojte, konečně sem se po delší době dokopala k napsání zase nějakého toho článku a že sem dlouho váhala a hledala inspiraci! :D Nakonec sem se rozhodla napsat článek na téma "tresty" jelikož se mi tohle téma zdá velmi zaujímavé a mnoho "pejskařů" se někdy domnívá o opaku.. Takže klikněte na C.Č a ponořte se do článku..:)

Štěně versus nebezpečná místa v bytě I.(VII. Díl)

19. srpna 2011 v 10:22 | Andy
Přináším I.Díl z článku štěně versus nebezpečná místa v bytě...Zítra očekávejte díl II.

Situace, kdy si domů přivezete nové štěně, není nepodobná návratu z porodnice. Tím okamžikem se zkrátka změní nejen chod celé rodiny, ale často je nutné i vehementně přizpůsobit celé bytové zařízení. Přemýšlejte raději dopředu - všechno, co zvládnete připravit ještě před příchodem vašeho psího mimina domů, vám může ušetřit spoustu nervů a zklamání. Jakmile totiž malý čtyřnožec projde vstupními dveřmi, pustí se bezodkladně do prozkoumávání a následného ochutnávání všeho, co mu přijde do cesty, a na co vzhledem ke své tělesné výšce (která se může rychle měnit) dosáhne. To může vést v lepším případě ke zničení nejrůznějších součástí vašeho bytového zařízení, ale v horším případě bohužel také k závažným štěněcím zraněním.

Dogdancing

18. srpna 2011 v 7:00 | Andy
Dogdancing je v České republice poměrně mladý kynologický sport. Psovod a pes tvoří tým a na hudbu předvádějí předem připravenou sestavu, která obsahuje běžné cviky z poslušnosti, ale i mnoho dalších cviků a triků podle nápadu psovoda. Fantazii se meze nekladou, vždy by ale měl být brán ohled na zdraví a možnosti psa.

Poznáte plemeno-VYHODNOCENÍ

17. srpna 2011 v 11:16 | Andy
Ahojte uzavírám mini soutěž poznáte plemeno! Tato soutěž se bude konat pravidelně! Zítra bude zase další kolo :).

Správné odpovědi: 1.Flat coated retrívr//2.Australský silky teriér//3.Švýcarský ovčák//4.barzoj-ruský chrt//5.Anglický mastiff

Skoro všichni se nechali nachytat u 2. obrázku a napsali jorkšír..
Došlo docela mnoho komentářů podle mě :).

A už k VYHODNOCENÍ:

Na 3. místě se umístila...Nickinka! http://crazy-yorkshire.blog.cz/
Na 2. místě se umístila...Mi$hel http://lovely15.blog.cz/

A na 1. MÍSTĚ se umístila Januska s blogem http://drake-and-janus.blog.cz/

Gratuluju. Všem co se zúčastnili také blahopřeji snad příště(už bude poznávačka lehčí :)). Mějte se ;)

Bláznivé psí zákony

17. srpna 2011 v 7:00 | Andy

O USA se často mluví jako o zemi neomezených možností, ale charakteristická je pro ni i řada kuriózních zákonu. A některé z nich se týkají i psů… Čtěte dál a bavte se.
 
 

Reklama