Hoď si mincí.

10. června 2012 v 19:23 | Dý_^^ |  Deníček
Smysluplný nadpis, beze smyslu.


Předem upozorním na fakt, že tento článek NENÍ o Andym, spíš se chci někam rozepsat, abych si to pak mohla vše přečíst a dál nad tím přemýšlet..

Zase to na mě všechno padá, já asi nejsem člověk, co si zaslouží být delší dobu šťastný. Můžu se kolem sebe rozhlížet jak chci, a přesto nenajdu jediného člověka, kterému bych mohla 100% věřit. Možná už ani nechci. Asi by bylo zase na místě, uzavřít se jen do sebe, hrát si na to, jak je mi fajn. Opravdu by mě zajímalo, proč se tohle děje..Proč nemůžu najít někoho, kdo by mě hned nezradil..Nelhal mi.

Zase se to nějak množí, všude samý problém, nikde ani část něčeho pozitivního. Ať už přátelé, rodina, nebo škola..Huh, škola. Když jsme u toho..

Zítra mě čeká pololetní z matiky, pokud bych to zkazila..můžu mít 3 na vysvědčení. Děkuji, nechci. Půf..mám z toho docela nervy, ale..Nějak to dopadne, no. Tento týden to je test za testem, v úterý závěrečnej z češtiny, ale..to nějak neřeším.
Ale k úplné podstatě článku.. Doufám, že každý z vás zná město Nimes..je to franouzské město, ale pro upřesnění fotka..↓

Francie sama o sobě je krásná a Nimes, se k této kráse řadí taky. Nevím, jestli vůbec víte, že jako druhý jazyk jsem si zvolila právě francouzštinu. Sice mě od toho velké množství lidí odrazovalo, ale mně se ten jazyk líbil, a teď mohu říct, že s cvikem a učením se zdá být lehký, ale mám za sebou teprve první rok.

V pátek padla otázka..spíše oznámení. Příští rok, můžeme zkusit udělat jazykové zkoušky z francouzštiny a zbylé 4 roky gymplu, dostudovat právě na gymnáziu v Nimu. Byla jsem velmi překvapená, když profesorka jmenovala i mě, mezi adepty, kteří by to mohli zkusit.

Jenže..je tu problém. Já sama nevím co chci, gympl mi dal výhodu, mít ještě další 4 roky na rozhodnutí toho, co chci dělat. A teď jsem postavena před tak závažné rozhodnutí. Studovat ve Francii. Samozřejmě, je to sen leckteré dívky, být ve městě módy. Francie dává tolik příležitostí, zážitků..
ALE..Jsem vůbec ochotná, schopná..Vše tady nechat? Své přátelé, rodinu..psa. Zanechat vzpomínky a jen tak se sbalit a odejít? I když tam ještě nejsem, musela bych se začít připravovat příští rok na zkoušky a už to by znamenalo mít "jednu nohu ve Francii".
Když se to tak vezme, stále je mi pouhých 14, jsem dítě. Sice v říjnu mi již 15 bude, ale i tak.

První co mě napadlo, když jsem slyšela o dostudování v Nimu bylo to, že by to bylo skrátka úžasné. Jenže teď mi dochází i další okolnosti..Mamka mi řekla, že by se o Andyho postarala a já vím, že by to zvládla. Nicméně je tu dalších milion ALE.

Vůbec nevím co teď dělat, přes prázdniny se rozhodnu, jestli zkoušky zkusím nebo ne. Jo, vždycky jsem si říkala, jak skvělé by bylo, bydlet bez rodičů, ale po zamyšlení jsem si uvědomila, že by ta vzdálenost tak super nebyla.

Až teď mi to dochází, co všechno tady vlastně mám a čeho bych se musela vzdát...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 10. června 2012 v 21:00 | Reagovat

Učit se francouzsky.. fakt tě obdivuju! :) To já, posera, jsem si na příští rok navolila opět angličtinu a němčinu, nejsem schopna se pustit do něčeho nového, i když jsme měla možnost i francouzštiny, ruštiny a španělštiny. I kdy, pravda,francouzštin se nakonec otvírat nebude, malý zájem. (Čemuž se divím, myslela jsem si, že všichni poženou na francouzštinu.)

Studovat v cizině je dobrý krok pro dobrou budoucnost, ale jak jsem dnes četla v nějakém článku o ročním studiu v americe - není to pro každého.
Já bych do toho nešla, nemám odvahu. Ale na druhou stranu je to životní příležitost. Takže Ti neporadím, ale věřím, že se nakonec rozhodneš dobře. :)
Každopádně můžeš zkusit ty zkoušky a pak se rozhodnout. I kdyby jsi do Francie studovat neodjela, zkoušky z francouzštiny taky k zahození nebudou. :)

2 Betynka a Madét Betynka a Madét | Web | 11. června 2012 v 6:52 | Reagovat

Koukám,že jsme na tom asi fakt stejně,taky nemůžu být delší dobu štastná,protože vždycky příjde někdo kdo mi tu náladu skazí.A v týhle době už se asi fakt nedá věřit nikomu,mám fakt jen pár přátel kterým věřím a možná se v nich ještě sklamu ,ale doufám ,že fakt ne.Kdyby jsi cokoliv potřebovala stačí napsat a dám ti na sebe kontakt a můžeme to pořešit,ráda ti pomůžu!A nebudu ti lhát neboj se,sama lži nesnáším a tak taky nelžu.
Věřím ,že tu matiku dáš hlavně se toho neboj!Držím palce! :-)
Francie je nádherná,ale já mám radši Anglii,ale každý máme něco.Studovat tam,wow tak to bych ti moc přála.Věřím ale ,že by se ti stýskalo po domově,po rodině,po Andy a po dalších,ale takhle to v životě je..vždycky se něčeho musíš vzdát ,aby jsi získala něco jiného :/.
Zkus ty zkoušky a podle toho jestli je uděláš se pak rozhodneš :-)
Kdybych mohla ,tak bych ted klidně do tý Anglie odjela ,protože bych se tam měla určitě líp než tady,alespon bych utekla od všechn problémů.
Počasí je u nás furt stejné,prší.. včera už bylo trochu''líp'',tak jsme si s kamarádkou vyjely na kole,fuška no :-D alespon pro mě,já nejsem na kolo zvylá,měla jsem ho v Dašicích ,tak jsem na něm nejezdila,dneska na něm jedu na kole.
U nás to je to samý,nejhorší je,že tu není pořádný hřiště.Je tu hřiště na fotbal,jenomže ten já nehraju pouze fandím a nic víc tu není,kdyby tady přistavěly hřiště i s košema na basket byla bych fakt vděčná!At se pak nedivej ,že furt sedím u počítače,ale když prostě tady není co dělat.
My na výlet jedeme do lanovýho cetra a do bazénu,paráda fakt.Do toho lanovýho nejedu,jelikož jedu na 15letou prohlídku a do toho bazénu fakt nevím.

3 Betynka a Madét Betynka a Madét | Web | 11. června 2012 v 20:41 | Reagovat

Jenomže nejhorší je,že ty chceš pomoc a nakonec jseš špatný ty,to je fakt poděl toto.
Děkuju za pochvalu fotku,taky se mi moc líbí :-)
Dám ti fb:http://www.facebook.com/ma.ky.142 přidej si mě :-) a ten skype ti dám na fb!:-)
Anglie je nádherná,strašně moc tam chci jet ,hlavně kvůli fotbalu ,ale i tak se líbí celkově,tak snad jednou! :-)
Zkoušky zkus určitě,za zkoušku nic nedáš :-)
To já to mám takhle často,vypadnout a je klid.
Dneska jsem kolo rozbila :-D takže v pátek jedeme na opravu
Dneska bylo hezky už konečně a o víkendu by mělo být taky hezky :-)
No moc se mi do bazené nechce,protože nás kluci akorát chtěj vidět v plavkách a nic jinýho.

4 Betynka a Madét Betynka a Madét | Web | 15. června 2012 v 17:53 | Reagovat

Nesděsila jsem se,nemám ani proč,jseš krásná! :-)
Pokecaly jsme si fajn,tak jsem ráda,zas někdy můžeme pokecat! :-))

5 ~ Bonitka ◡‿◡✿ ~ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 16. června 2012 v 18:45 | Reagovat

Pekný layout máš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama