Botičky pro psy...Potřebná věc či jen zbytečná útrata?

16. srpna 2011 v 7:00 | Andy |  Výchova,výcvik
Psí botičky, stejně jako oblečky pro psy, nejsou pouze módní výstřelkem, ale patří k praktické součásti psí výbavy. Obzvlášť v mrazivém počasí, kdy se psí tlapky dostávají do kontaktu s posypovou solí, jsou ochranné botičky skvělým pomocníkem.


Kdy psovi nazout botičky?

Pokud má pes na tlapkách nějaké poranění, je vhodné pořídit mu speciální ochranné botičky. Ty poraněnou tlapku ochrání před dalším odíráním a zabrání průniku nečistot, tím předchází zánětům. Také ochrání tlapky psů před chladem, ledem, vlhkým počasím a extrémně hrubým povrchem.


Psí tlapky a sůl

Zima a sníh psům nevadí. S posypovou solí, která se používá k ošetření komunikací, je to však o poznání horší. I když je solení chodníků v mnoha městech zakázané, na silnicích se solí nešetří, a proto se kontaktu s ní stejně nevyhneme. Přece jen přejít silniční přechod nebo autobusovou zastávku občas musíme… :-)
Psům žádné dramatické újmy na zdraví nehrozí, ale sůl může způsobovat nepříjemné pálení jemné kůže mezi prsty. Nejsou-li tlapky delší dobu ošetřovány, hrozí i bolestivé popraskání kůže. Máte-li malého psa, můžete jej přes silnice či posolené chodníky přenést a vypustit jej na "bezpečném" zasněženém místě. Veterináři radí potřít psovi před venčením tlapky obyčejnou vazelínou, kterou koupíte v lékárně. Po návratu z procházky tlapky opláchněte vodou, vysušte a znovu je namažte. Když má pes polštářky nebo meziprstní prostory nějak poraněné, tak ale pouhé mazání nestačí. V těchto případech pořiďte ochrannou botičku.
Výběr botiček

Botičky pro psy by měly být měkké a pohodlné, neměly by se vyzouvat a omezovat psa v pohybu. Suchý zip umožní snadné a rychlé nazutí a upevnění "na míru". K určení správné velikosti změřte délku a obvod přední tlapky, když pes stojí. Na trhu je k dostání mnoho designů, velikostí a typů botiček od různých výrobců. Bývají vyrobeny z neoprenu nebo textilu, který je impregnován polymerovou vrstvou. Některé materiály jsou imitací kůže a díky perforaci jsou i prodyšné, což zamezuje tvorbě zapařenin, ekzémů a plísní. Jiné modely mají zase pryžovou podrážku s protiskluzovou úpravou a odrazovou ocelovou špičkou. Rozhodně tedy máte z čeho vybírat.

Zdroj→muj-pes.cz + změny v textu a úprava moje tvorba
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Arrogant Beer* Arrogant Beer* | Web | 16. srpna 2011 v 10:33 | Reagovat

Kdy nejsou boty (a že nejsou) mažu pejkům krémem polštářky aby se jim z té soly nerozpraskali ...

2 Andy Andy | Web | 16. srpna 2011 v 11:03 | Reagovat

[1]:My taky mažeme Andymu tlapky krémem i v létě když sme šli na nějaký výlet a chodil po rozpálených cestách...Ty boty se opravdu hodí tak pro ty co s těmi psy chodí na dlouhé túry v zimě :)

3 Adelle Adelle | Web | 16. srpna 2011 v 13:38 | Reagovat

my máme botky jenom pro toho nejmenčího. Bena. Jinak ostatní psy mažem krémem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama