Červen 2011

Život na ulici-2.

29. června 2011 v 19:03 | Andy
Kapitola 2. Bez domova, ale co je to domov?
Tiše jsem se radovala z toho, že jsem utekla. Doběhla jsem k útulku jakmile mě Randy uviděl radostně zaštěkal "Pššt!" okřikla jsem nadšeného psa vytahujíc z batohu vodítko. Tiše jsem došla ke kotci, otevřela jej, přicvakla vodítko k obojku a rozběhla se s věrným přítelem k východu. Zpomalila jsem jakmile jsme přeběhli kopec a zastavila se znala jsem to tady bylo to mé oblíbené místo. Randy tiše sedíc vedle mě mne sledoval čokoládovýma očima jakoby říkal " Co bude teď?" tuto otázku jsem si kladla také. Neměla jsem kam jít, nikdo mě neznal "Musíme začít znova" tiše jsem šeptla a začala kontrolovat batoh. Měla jsem vše potřebné, vytáhla jsem peněženku peníze sem našetřené měla dostávali jsme kapesné a přivydělávala sem si v útulku. Rozešla sem se k vlakovému nádraží "Nic nejede" smutně sem pronesla a lehla si na lavečku, vedle mě vyskočil Randy "Musíme přespat tu" smutně jsem dodala,se stékajícíma slzami,pohladila Randyho a snažila jsem se usnout.

Na druhý den jsem se probudila, ospalá a pořád na tom samém vlasáči s ležícím psem po boku, pohladila jsem ho a dala mu pusu na hlavu. Vytáhla misky,nasypala granule,nalila vodu a šla na WC. Jak jsem se vrátila Randy měl již misky prázdné, schovala sem je, uchopila vodítko a vyšla z vlakáče. Chtěla jsem začít znovu, ale jak? Netušíc co dělat sem se rozhlížela po okolí. Čekala jsem na nějaký autobus mezitím sem si sedla před vlakáč a tiše přemýšlela. Randy seděl vedle mě v tom mě vyrušil zvuk přijíždějícího autobusu, pohlédla jsem na autobus " Nejspíš nějaký zájezd…Uděláme si výlet" aniž bych tušila kam se to vlastně dostanu, vstoupila jsem do autobusu, zaplatila částka mě překvapila a usedla spolu se psem " Asi pojedeme daleko" s úsměvem jsem sledovala nastupující lidi ani jednomu jsem nerozuměla "Asi cizinci" pokrčila jsem rameny, autobus se rozjel a já sledovala cestu. S několika otázkami na něž sem neznala odpověď sem se snažila usnout…

Nakoupeno :)

29. června 2011 v 16:45 | Andy |  Deníček
Ahoj tak sem se vrátila z Hluku byla bych tu dřív, ale pokazilo se nám auto a je v opravně takže vám popíšu celý den. Od 11h do 15h sme byli v Hluku-málo lidí, skvělá voda! :) Potom jsme jeli na zmrzlinu do Vlčnova=tam je zmrzka nej no a potom do Brodu kam sme měli zamířeno rovnou do opravny, protože auto po cestě nějak vrčelo a blbě se točil volant no...Museli sme zůstat u mamky v kanclu a jak sem se nudila tak sem šla do PetShopu a nakoupila několik věcí pro Andyho!! :) už mám všechno a sem za to hoodně ráda :) úklid sem sice dneska nestihla, ale udělám to zítra takže v poho...No fotky z před a po tu budou tím pádem též zitra, ale alespoň tu máte fota z Hluku
Původně jsem sem chtěla dát i svou fotku, ale svou identitu prozrazovat nebudu :P

Uklízím, uklízíš,uklízíme :D

29. června 2011 v 9:56 | Andy |  Deníček
29.6. 9:50

Ahojte jak název napovídá ano budu uklízet, ale v tomto článku opravdu nebudu radit jak uklízet(i když nenormální jsem na to dost ;D)

Né fakt ne..Jen dneska budu celej den uklízet. Nešla sem s naší třídou do kina->stejně to měla bejt jakási trapárna...Ale místo toho uklízím!! :)

Taky se divíte, že to píšu s takovou radostí? No prostě uklízím kvůli Andymu. To mě i ten úklid začíná bavit :DD pokud chcete můžu vyfotit pokoj předtím a potom a fota sem dát takže je to na vás. Takže já valím vysávat, utírat prach a kdesi cosi..Misky, hračky a další věci už mám umyté, ale s úklidem si musím pohnout jedem v 11h na bazén do Hluku :)

*Uklízíš rád/a?(Stupidní dotaz, ale tak :D třeba někdo jo)
*Mám vyfotit pokoj předtím-potom?
*Chcete fotky z Hluku?

Zatím :)*

Úpravy, které jste chtěli :)

28. června 2011 v 17:58 | Andy |  Fotogalerie
Ahojte v přechozím článku se mi ozvaly pouze dvě holčiny(:((), ketré mi napsali jaké fotky bych mohla upravit...Trochu mě mrzí, že pouze 2, ale nevadí! :) tady jsou alespoň ty dvě kdyžtak koukněte do předchozího článku, napište, kterou upravit a já ji sem přidám takže..

1.Vyžádání fotka číslo 6 od Ell♥
2.vyžádaná fotka číslo 3 od Σllie.<3
Tak doufám, že se vám mé úpravy líbí hlásněte v anketé, kterápak je hezčí ;)

7.-8. týden

27. června 2011 v 19:12 | Andy |  Fotogalerie
Tak ze 7. týdne moc fotek není pouze dvě a ty velmi úsměvné :) :D


Tady se plánuje nějaká neřest, no počkejte až zasáhne máma! :D(Andy je ten více vlevo, né ten co přelézá :D)"No tak už budeš na druhé straně...Jen tě trochu popostrčím" :D

8.Týden

Je to vůbec štěně?? :)


18.20...Vítejte zpátky doma

27. června 2011 v 15:52 | Andy |  Deníček
Ahoj tak včera jsem se vrátila z Anglie :)) bxlo to tam úžasné! Ale to se dalo čekat opravdu sem si to užila :) chodili sme tam i do školy kde jsem měli anglickou učitelku Matty...Až na tu cestu skvělý jeli sme 23hodin autobusem 1,5hodiny na trajektu. Mořskou nemoc nemám takže cajk :D jinak vyzvednutí Andyho se nám oddálilo :(.

Už mám 1. očkování za sebou, čipování taky už jen 2. očkování no :)

Takže si pro něj jedeme 2.7 ale i tak je to už blízko! No za chvilku sem dám nové fotky, večer tu bude článek...Jinak tady je lehká úprava jedné fotky z minula ;)


Povel-KE MNĚ

20. června 2011 v 6:00 | Andy |  Výchova,výcvik
Povel ke mně je podle mého názoru nejdůležitější. Zaručuje vám ovladatelnost nad psem když jdete na procházku bez vodítka...Samozřejmě pokud tento povel umí váš pes 100%!

Jako pár základních pravidel musíme vědět, že když budeme volat na psa otráveně nedojde!

Pokud si nejsme jistí nad zvladatelností našeho psa doporučila bych tento povel trénovat nejprve na vodítku.

1)S vodítkem v ruce odstoupíme na krátkou vzdálenost od psa s ukrytým pamlskem v ruce, vlídně na něj zavoláme, pokud nejeví zájem mírně zatáhneme za vodítko a při tom opět zavoláme slovy např. "Taro ke mně!" když pejsek dojde pěkně ho pochválíme!
2)Jakmile už pejsek umí doběhnout na zavolání když je na vodítku, je čas abychom začali trénovat bez vodítka...Ti co bydlí v domku a mají zahradu jsou ve výhodě, protože pejsek nikam neuteče.
3)pejskovi dáme povel sedni a poodejdeme od něj dál v ruce s pamlskem zase na něj vlídně zavoláme ze zvědavosti by měl doběhnout, ale pokud nastane problém viz. 1) a pejsek je do něčeho zabraný a ignoruje nás stačí z ničeho nic tlesknout a pes ihned začne vnímat zase jen svého pána.

Povel ke mně se může zdát lehký i těžký je to též o psovi s takovým tvrdohlavým bíglem bych rozhodně tento povel nevyužívala v přírodě bez vodítka je to přeci jen lovecký pes, ale tím neříkám, že tento povel je pro něj zbytečný!

Nezapomínejme, že pejsek přiběhne raději na vlídné volání než na křičení nebo snad mlácení!!


Povel-SEDNI

18. června 2011 v 12:05 | Andy |  Výchova,výcvik
Je jeden ze 3 základních povelů- Ke mně, Sedni, Lehni....Tyhle 3 povely se považují za základní, které by měl umět každý pejsek...Původně jsem se chtěla isnpirovat knížkou o psech, ale nakonec to napíšu ze své hlavy a svých zkušeností :)

Povel sedni se dá krásně cvičit když dáváte pejskovi granule(též se při krmení učí povel ke mně)! Když k vám doběhne a čeká na granulky nedávejte mu je ihned chvilku s miskou stůjte nad ním dokud se neuklidní. Jakmile přestane poskakovat a sedne si vyslovte povel a dejte mu granule. Nejen, že se učí povel sedni, ale učíte ho i trpělivosti což je hodně důležité :). Taky když si s pejskem hrajeme tak uprostřed hry můžeme nepatrně trénovat.

A teď k hlavnímu "UČENÍ"

1)Když máme zrovna čas a pejsek se už "vyblbnul" je čas začít s tréninkem povelů
2)Klekněte si k pejskovi natáhněte k němu jednu ruku a druhou dejte před jeho oči se schovaným pamlskem
3)Rukou kterou neukazujeme mu mírně zatlačíme na zadek, jelikož se bude chtít natáhnout pro piškot tak mu rukou pomůžeme do sednutí... Jakmile si sedne, vyslovíme povel, dáme mu pamlsek a pěkně pochválíme
4)Když se pejsek naučí sedat si na zatlačení můžeme přejít k dalšímu kroku klekneme si k pejskovi před oči mu dáme zavřenou ruku s pamlskem, ale netlačíme
5)Pejsek si sám od sebe sedne v ten moment řekneme "SEDNI" dostatečně odměníme!
6)Pes už zvládá povel když u něj klečíme takže je čas pro stoupnutí
7)Teď začneme pejska učit stylem, že si před něj stoupneme v jedné ruce s dobrůtkou a vztyčeným ukazováčkem...Pejsek už ovládá sedni hodně takže pochopí co se od něj chce a sedne v tu dobu řekneme náš povel a pěkně pochválíme i s odměnou v podobě piškotu nebo tak něco :)

Nezapomeňte, že trénink když jste v depresi nebo tak něco NEMÁ CENU!! Pes pozná, že ho chválíte z donucení čili jiným tónem a nebude vědět co udělal špatně!


Anglie ♥

18. června 2011 v 10:41 | Andy |  Deníček
Ahojte takže jak název napovídá odjíždím zítra v 10h do Anglie ♥. MEGA se těším! Rozhodně víc než do Prahy :D takže prosě nejvíc...Fotky sem dám jak z Anglie tak z Prahy, ale nestíhám to víte balím, vybaluju xD. No nevěděla jsem co z články, ale nebojte kdo pravidelně navštěvuje můj blog(doufám, že alespoň někdo :D) tu může očekávat nejméně 2 nové články i když budu v Anglii uvidím, co se stihne napsat :) jo jináč do Anglie jedu na 8 dní prostě dopoledne škola odpoledne památky mezi které patří: London Eye, Oxford, Madam Tussaud's a další... Jako řekněte neěšili byste se? :) No já jdu psát články takže zatím :)*

Roste jako z vody :)

16. června 2011 v 19:16 | Andy |  Fotogalerie
Ahojte tak tady dávám slíbené, nové fotky ;) jelikož někteří nevíte kde je Andy budu pod ně psát popisky, ale poznáte ho podle zeleného obojku...
Probuzení do šíleného rána...

16. června 2011 v 9:14 | Andy |  Deníček
Ahojte tak už jsem z Prahy doma jo bylo to tam bezva, ale myslela jsem, že dnes nevstanu :DD a divíte se mi?! Do Prahy jsme jeli ve 3 ráno usnuli, večer šli spát v 1 ráno a včera z výletu jsem usnula taky někdy v 11 večer :DDD ale za ty kecy to stálo ♥♥ jako prostě BALÍCI, OMEZENCI a tak hned v metru nás chlápek seřval za pokrčené noviny xD. Ale pokoje děsně smrděli to tam, nevyprané x// a to já nejsem náročná!! Takže tak jinak fotky z Prahy čekejte dneska večer bo zítra. A co se tu ještě dneska objeví? Nejspíše nový článek a určitě nové fotky Andyho ♥ tak se mějte :)*

Prague ♥

13. června 2011 v 19:52 | Andy |  Deníček
Ahojte takže zítra v 3.29 jedeme s naší "třídou" pokud se tomu dá tak říkat na výlet do Prahy :D až na tov stávání sem mega natěšená!! :) Teď nečekejte moc článku, protože bude výlet a hned za 4 dny jedu na 9 dnů do Anglie, ale určo se tu něco objeví ;) a co vy?
Jak se máte?
Jedete s třídou na výlet?
Pokud jo kam?
Chcete sem dát fotky z Prahy??

Tak zatím :)*

Hudebka- SeKunda :D

11. června 2011 v 10:33 | Andy |  Deníček
Jo takže nadpis mluví za vše prostě včera hudebka totálně cajk :D jako sedáváme po 3 a kluci za náma vzadu se učitelce schovávali pod lavicu ta zuřila :DDDD nejvíc :D* jako, ale příští pátek máme zvpívat po dvojicích páč sme v SeKundě takže tak :D no sem se svou nej kámoškou(nečekané že? :DD) a vůbec nevíme co budem zpívat chtěli jsem zpívat:
No, ale jaksi to nezazpíváme páč se začnem tlemit šak jasné :DD ale tak kámoš zpívá Pichu Pichu
:DDDDDD
Pište do komentů co bysme podle Vás mohli zazpívat děks :)*

Jo a všimla jste ti, že mi jebe? :DDDDDDDDD

Diplom pro Ádís

10. června 2011 v 17:11 | Andy |  Soutěže, bleskovky atd.
Za krásné 2. Místo získává diplom i Ádís! Doufám, že se zúčastníš i další SONM :)Diplom pro Kejmi

10. června 2011 v 16:54 | Andy |  Soutěže, bleskovky atd.
Tak tady je diplom pro Kejmi & Maxe za 1. Místo v Soutěži O Nej Mazlíčka...Ještě jednou gratuluju :) přála sisi diplomek s Martinem Harichem a tady ho máš


A vítězem se stává...

10. června 2011 v 16:42 | Andy |  Soutěže, bleskovky atd.
Ahojte dneska zkončilo mé finálové kole SONM! A vítězem se stává.............. KEJMI & MAX s úžasnými 11 hlasy!!

Takže konečné pořadí!
1.Kejmi & Max- 11 hlasů
2.Ádís & Amanda-10 hlasů
3.-Christine_Daae- & Kristen - 7 hlasů
4.Monulla & Kaštánek-5 hlasů

Všem zúčastněným gratuluju a doufám, že se budou účastnit i mých dalších soutěží nebo příští SONM ;) 1. a 2. místo získává diplom jelikož byly velmi vyrovnaně diplomy zveřejním ještě dnes... Zatím :))*

Jak se připravit na příchod štěněte? Od vyzvednutí až po dojetí domů(V. Díl)

8. června 2011 v 15:26 | Andy |  Výchova,výcvik

Ahojte, jak jsem slíbila v tomhle článku se zmíním o tom jak se připravit na příchod štěnda :). Aby to nebylo krátké tak sem zrovna napíšu jak překonat cestu tam a i zpátky. Když už jste se rozhodli pořídit štěně a máte všechno potřebné vybavení(viz. http://buddyhodobrodruzstvi.blog.cz/1105/zakladni-vybaveni). Tak je čas začít uvažovat dopředu...Musíte si uvědomit, že si domů přivádíte psí miminko, které potřebuje lásku a péči. Neslibuju, že ze začátku to nebudou žádné loužičky a večerní stávání, ale za to mít nejlepšího kamaráda, který nikdy nezradí, věrně naslouchá a miluje vás více než sebe, je přeci úžasné! Takže si myslím, že za tu malou námahu to stojí...

Před odjezdem pro pejska

Nejlépe je nachystat misky na granule a vodu už dopředu aby jak jste se se svým psím miminkem vrátili tak aby měl nachystanou čerstvou vodu. granule mu můžete nasypat až když se vrátíte pokud dostanete do "začátku" od chovatele. Když jsou hračky, pelíšek a misky nachystané je nejlepší si kleknout na všechny čtyři :D a projít si místnosti na kolenách. Možná se při této větě usmíváte, ale když si takto prohledáte dům najdete všechny lákavé podněty pro malé štěně...Vidíte totiž svůj byt z jiného pohledu tak jak ho uvidí pejsek. Naráz si všímáte těch trčících kabelů? Škvíry mezi skříní a zdí do které se jde snadno dostat, ale ven už to nepujde? Tak vidíte tento "průzkum" je dobré udělat. pokud jste již prošmejdili celý dům tak už jen zkontrolovat zda máte všechny věci na cestu to jsou: peníze,vodítko,obojek(pokud vám ho chovatel nedá), adresu,foťák(pokud si chcete tento významný den vyfotit od začátku :)),přepravku(není nutná) a můžete si vzít i nějakou hadru kdyby se pejskovi udělalo špatně...


Převzetí
Když už jste u chovatele nedělejte s převzetím nějaké dlouhé plány. Nejlépe vemte vaše štěně vyřiďte papíry a jeďte. Uvědomte si, že pro chovatele je už tak dost stresující to, že štěňata, která vychovával od narození a do teď od něho jdou pryč. Určitě byste se necítili dobře kdyby jste byli na druhé straně barikády a štěnda by si dováželi jiní. Takže vemte všechny věci mezi něž patří: krmivo od chovatele, přikrývka či hračka s pachem domova,očkovací průkaz,kupní smlouva,stvrzenka popř. další doklady.


Odjezd domů
Tak nejlepší je když si jedete pro pejska s někým abyste si ho mohli dát na klín a mazlit se s ním a cesta nebyla tak stresující. Pokud jedete sami umístěte přepravku na sedadlo spolujezdce tak aby na vás pejsek viděl. Jestliže jedete delší cestou je dobré po hodině s pejskem zastavit a nechat ho proběhnout, ale na vodítku a dát mu napít. Jakmile dojedete domů(nejlépe před setměním) nechte pejska aby si očichal nový domov a zahradu, potom ho zaveďte k připraveným věcem a znova ho nechte seznámit se s novým domovem. Rozhodně štěně nenuťte aby za vámi chodilo! Ono se osmělí samo a dojde i k vám, hrajte si s ním. Po tomto vyčerpávajícím dni je dobré zakončit den procházkou. Nechte svého pejska spát v noci s vámi v pokoji a pokud vám to nevadí mazlete se sním ve vaší posteli dokud neusne, ale pozor myslete dopředu pejsek nechápe, že mu jednou něco povolíte a podruhé ne...
Tak doufám, že jsem vám zase trochu poradila se štěňaty v příštím článku se zaměřím na povely mějte se :)*


Už len 22 dní ♥

7. června 2011 v 16:15 | Andy |  Deníček
Ták dnes je to přesně 22 dní do doby než si jedem pro Andyho :). Neuvěřitelně se těším. Ve škole se to už nějak uklidnilo doam taky. Ale tak :D a co vy jak se máte? Zítra čekejte nový článek s názvem: Co si připravit doma než jedeme pro psa

Zatím :)*

Nové fotky Andyho

5. června 2011 v 15:08 | Andy |  Fotogalerie
Ahojte mám nové fotky Andyho tak je sem hned dávám :)Jak vybrat to správné štěně?(IV. Díl)

5. června 2011 v 10:49 | Andy |  Výchova,výcvik
Už dlouho chci napsat článek na tohle téma, ale nebyl čas(škola,rodina, kámoši)...Nejčastějším problémem budoucího chovatele je, které štěne z vrhu vybrat když jsou všechna tak roztomilá?

Když příjdete k vybranému chovateli pořádně se rozhlídněte jak to u něj vypadá a vyptávejte se ho i na to jak socializuje štěňata, čím krmí a mnoho dalších věcí. Nesmíte se bát zeptat! Také dbejte na to zda jsou štěňata v čistém prostředí, jak s nimi komunikuje chovatel, zda žerou s chutí a nemají v srsti lysiny. Pokud to u chovatele zapáchá, rychle odejděte! Štěňata sou bohužel nesjpíš nemocná, měli by jako štěňátka vonět.

Pokud je byt chovatele v pořádku a štěňata také je čas vybrat si své štěně. Nejlépe je vybrat si štěně mezi prvníma. Můžete je všechna pořádně prohlédnout a zkontrolovat. Na návštěvu, popř. zamluvení štěněte je nejvhodnější dojet mezi 3.-4. týdnem života. V této době se štěndo nejvíce socializuje a projevuje se jeho osobnost.

Tak a k výběru:
Pozorujte štěňata jak si mezi sebou hrají líbí se vám ten silný pejsek co je dominantní a všechny přepere? Pozor! Pokud jste chovatel začátečník budete s takovýmto pejskem mít velké problémy, protože nezvládnete jeho osobnot. To, ale neznamená, že si vyberete toho malounkého drobečka na kterého všichni útočí tak je zalezený v koutě. Tady hrozí, že se pejsek bude bát a těžko se bude socializovat. Nejlépe je vybrat si takového pejska, který je živý, mazlivý, hravý, ale také umí projevit svou poddanost a hlavně se k vám hodí povahou! Pokud si takové štěně vyberete vetme si ho a popřípadně ještě další štěně co se vám zamluvá do místnosti kterou nezná(třeba garáž). Sledujte jak se k vám chová a jak reaguje na jiný prostor. Moc se od vás neodváží? Nejspíš se bude bát být o samotě, nebo snad prozkoumává okolí a vás ignoruje? Tak tento pejsek má svou hlavu a nepotřebuje vás. Pokud je vám, ale štěně na blízku, ale zároveň prozkoumává okolí a po chvilce se k vám vrací, nebo se na vás alespoň podívá zda tam jste. MÁTE VYHRÁNO!

Doufám, že tento článek trochu pomohl budoucím pejskařům aby věděli jak si vybrat své štěně.

Tak snad už jen mnoho zdaru a krásných zážitků s vaším psem!